Małe mieszkania w Łodzi

Ile kosztują małe mieszkania w Łodzi?

Ceny mieszkań na ryku nieruchomości uzależnione są od wielu czynników, między innymi od lokalizacji, liczby dostępnych mieszkań, aktualnej sytuacji gospodarczej kraju, popytu oraz stanu samego lokalu. Łódź jest dużym i rozwojowym miastem, które każdego miesiąca przyciąga turystów i inwestorów, dlatego z punktu widzenia deweloperów jest miejscem atrakcyjnym.

Proces poszukiwania mieszkania powinno poprzedzić się małym badaniem rynku, tak aby samemu znać mniej więcej zakresy cenowe i nie dać się nabrać na zdecydowanie zawyżone ceny apartamentów. Obecny rozwój technologii pozwala śledzić rynek na bieżąco, bez konieczności wychodzenia z domu. Dostępne w sieci porównywarki cen i wyszukiwarki aktualnych ofert znacznie ułatwiają zadanie.

Ceny kawalerek w Łodzi rozpoczynają się od około 30.000 zł, jednak średnia cena za mieszkanie wielkości 25-30m2 waha się pomiędzy 60.000, a 80.000 zł. Lokalizacja i stan mieszkania jest głównym czynnikiem determinującym cenę, chociaż należy zwrócić także uwagę na sposób ocieplania mieszkania, garaż, bramy wjazdowe i zabezpieczenie terenu. Najtańsze mieszkania wymagają gruntownego remontu lub odświeżenia – najdroższe są bezpośrednio odnowione. Ceny mieszkań w kamienicach różnią się zasadniczo od cen w nowym budownictwie i blokach, ze względu na układy pomieszczeń, stan klatki schodowej oraz zastosowane w budownictwie materiały. Podejmując decyzję o zakupie kawalerki warto zwrócić także uwagę na koszty stałe – wysokość czynszu i opłat typu woda, ogrzewanie, gaz, prąd oraz pozostałe media. Niejednokrotnie okazuje się, że za nieco wyższą ceną mieszkania zasłaniają się korzystniejsze warunki mieszkaniowe w przyszłości.

Za małe mieszkania można uznać także lokale z dwoma pokojami, przy założeniu niewielkiego ogólnego metrażu. Niejednokrotnie dwupokojowe mieszkanie posiada mniejszą powierzchnię niż kawalerka, na co warto zwrócić uwagę przeglądając ogłoszenia. Sensowne oferty rozpoczynają się od 50.000 zł za metraż około 40-45 m2, przy podobnych założeniach jak w przypadku kawalerki. Na cenę mieszkania w dużej mierze wpływa kształt pokoi – pokoje o kwadratowych wymiarach są zdecydowanie droższe niż pokoje ze skośnymi ścianami lub pokojami w kształcie wagonu. Z założenia kwadrat jest zdecydowanie bardziej użytkowy i wygodniejszy do zagospodarowania.

Mieszkania w nowym budownictwie nie wymagają nakładów finansowych na chociażby remont instalacji. Dodatkowym atutem jest wygląd klatki schodowej oraz wysoki standard użytych materiałów podczas budowy. Część osób poszukujących mieszkania decyduje się na te z rynku wtórnego, ponieważ nie chce „bawić się” w remonty, a także ze względu na niższą cenę. Z firmą CLM to żaden problem – wykończenia pod klucz to jedna z usług oferowanych na specjalnie życzenie Klienta. Mieszkania są dostępne od 3900zł/m2, więc warto rozważyć tak atrakcyjną cenę nowego mieszkania.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *