Apartament w Centrum Łodzi – plusy i minusy

Zakup mieszkania w centrum miasta zawsze wiąże się ze zmianą przyzwyczajeń i trybu życia. Dla kogo takie rozwiązanie jest najwygodniejsze, a kto powinien poszukać lokalu na obrzeżach? Koniecznie przeczytaj nasz krótki poradnik i podejmij świadomą decyzję!

 

Lokalizacja ma znaczenie

Nie można się oszukiwać, w życiu codziennym lokalizacja mieszkania odgrywa niemal kluczową rolę w podejmowaniu decyzji o zakupie lokalu bądź odrzuceniu oferty przedstawionej przez dewelopera. Niejednokrotnie rozpoczynając poszukiwania na rynku nieruchomości zawężamy zakres lokalizacji, która nas interesuje (co może prowadzić do przeoczenia bardzo ciekawych ofert oddalonych nieco dalej od naszych początkowych preferencji). Nie warto jest z góry ograniczać poszukiwań, chociaż Łódź oferuje tak sporą ilość mieszkań przeznaczonych do sprzedaży, że można pokusić się o drobne zawężenie tematu. Mieszkania w ścisłym centrum są najkorzystniej ulokowane – blisko znajdują się centra handlowe, przedszkola i szkoły, uczelnie, a także miejsca pracy. Dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze, centrum Łodzi jest łatwym obszarem do poruszania się samochodem i szybko można opuścić miasto w razie potrzeby. Podsumowując, lokalizacja jest jak najbardziej plusem.

 

Koszty, koszty, koszty

Im bliżej centrum, tym oferty mniej atrakcyjne. Ta zasada obowiązuje niezależnie od miejscowości – za wygodę należy zapłacić więcej, zakładając, że lokalizacja jest tak mocno istotna dla potencjalnego kupującego. Na szczęście mieszkania w centrum są także ciekawymi lokalami do negocjacji. Dzięki otoczeniu można próbować regulować cenę wyjściową, choć i nabywców jest zdecydowanie więcej niż w przypadku innych ofert. Obiektywnie ujmując temat, należy liczyć się z zawyżonymi cenami za mieszkania o podobnych parametrach i komforcie ulokowanych w centralnej części Łodzi.

 

Otoczenie

Otoczenie, w którym planujemy zamieszkać jest istotniejsze niż sama lokalizacja. Ilość zieleni, sąsiedzi, dzielnica – chcemy aby widok z okna był przyjemny, a po wyjściu z mieszkania można było czuć się bezpiecznie. W przypadku mieszkania w centrum miasta należy liczyć się z tym, że życie toczy się nieco szybciej niż na obrzeżach. Więcej ludzi, hałas, organizowanie wydarzeń kulturalnych… To tylko niektóre nieodłączne elementy życia w sercu Łodzi. Z drugiej strony komfort umieszczenia sklepów, lekarzy i placówek edukacyjnych także wlicza się w otoczenie mieszkania. Na tym etapie należy dokładnie przeanalizować, czy bliskość miejsc, z których korzystamy na co dzień kosztem większego hałasu i większej ilości mieszkańców jest dla nas ostatecznie plusem czy jednak minusem.

 

Warunki lokalowe – wyposażenie, układ i metraż

W centrum miasta znajdziesz mieszkania duże i małe, nowe i stare, lepiej i gorzej wyposażone – wszystko zależy od czasu jaki możesz przeznaczyć na poszukiwania i Twojego budżetu. Faktem jest, że Łódź posiada wiele całkiem nowych inwestycji, oferujących bardzo dobrze wyposażone mieszkania w atrakcyjnych ofertach, co może znaleźć także odbicie w cenach na rynku wtórnym. Warunki lokalowe są zdecydowanie na plus, jednak pamiętaj aby zawsze korzystać tylko ze sprawdzonych ofert i pośrednika, który doskonale zna rynek i jest w stanie wynegocjować dla Ciebie atrakcyjną umowę.

 

Podsumowując, to czy zdecydujesz się na mieszkanie w centrum czy nie, wcale nie będzie uzależnione Twoim budżetem, a warunkami w jakich chcesz mieszkać. Jeśli najważniejsza jest dla Ciebie wygoda w codziennym poruszaniu się po mieście, jak najszybciej rozpocznij swoje poszukiwania. Jeśli natomiast dojazd do pracy i na zakupy nie jest Ci straszny, a cenisz sobie cisze i spokój, wybierz jedną z ofert w spokojniejszych częściach miasta.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *