centrum miasta

Czy warto kupić mieszkanie w Centrum miasta?

Centrum miasta – łatwy dostęp do komunikacji miejskiej, infrastruktura, sklepy, możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu i szersza ścieżka zawodowa. Tak w skrócie można opisać najbardziej rzucające się na pierwszy plan zalety posiadania mieszkania w sercu miejscowości. Jaka jest Łódź? Czy warto inwestować w mieszkanie właśnie tam, i jeśli tak, to gdzie dokładnie?

Łódź jest przepięknym miastem pełnym życia, które stale się rozwija. W dodatku jest to jedno z większych miast w Polsce, dlatego codzienne pokonywanie kilkudziesięciu kilometrów z jednego końca na drugi może być kłopotliwe. W centrum Łodzi znajduje się popularna galeria handlowa MANUFAKTURA, do której przyjeżdżają nie tylko mieszkańcy, a też osoby spoza rejonu. Dla miłośników świeżej i zdrowej żywności znajduje się nieopodal klasyczny targ. Parki, przedszkola, kluby, siłownie, kawiarnie oraz miejsca związane ze sztuką usytuowane są jak najbliżej centrum ze względów czysto biznesowych. Łódź to również miasto studenckie – bogata oferta edukacyjna zrzesza studentów z całej Polski, którym zależy na zdobyciu odpowiedniego wykształcenia oraz dobrej pracy. Łódź to również sport i kultura – koncerty, festiwale, wystąpienia i mecze. Niejednokrotnie przy większych wydarzeniach centrum może wydawać się regionem zakorkowanym lub głośnym, jednak jest zdecydowanie spokojniejszy od Warszawy czy Gdańska.

Choć trudno w to uwierzyć, miasto planuje coraz to nowe inwestycje na rynku nieruchomości, w tym projekt przy skrzyżowaniu ulic 6-ego Sierpnia oraz Lipowej w starej mieszkaniowej dzielnicy. Nadal można zdecydować się na kupno jednego z 30 rozkładowych mieszkań, które usytuowane są na pięciu piętrach ponad parterem.

lodz

Czym charakteryzują się nowe łódzkie mieszkania w centrum? Ich standard jest nie tylko wysoki, ale przede wszystkim nowoczesny: najnowsze rozkłady pokoi, kształty oraz zastosowane materiały. Osoby prowadzące działalność mogą mieć swoje biuro tuż pod domem, ponieważ inwestycja zakłada obecność lokali użytkowych wybudowanych w najwyższym standardzie. Nowe mieszkania to też świeży początek i sąsiedzi na odpowiednim poziomie. Kupując stare mieszkanie w bloku czy kamienicy nigdy nie wiemy jacy są sąsiedzi – bardzo często niektóre z mieszkań działają na zasadzie wynajmu lub przydziału. Mieszkając w centrum jesteś w stanie zajść niemal wszędzie pieszo, bez pośpiechu i nie wydając kolejnych pieniędzy na taksówki, paliwo czy bilety autobusowo-tramwajowe. To nie tylko ekonomiczne, ale i zdrowe. Orientując się w cenach panujących na rynku nieruchomości trzeba także zaznaczyć, że mieszkania w Łodzi nie należą do wyjątkowo drogich, zwłaszcza biorąc pod uwagę lokalizację i nowoczesność.

Podsumowując, do największych zalet przemawiających do zakupu mieszkania w centrum miasta zalicza się:

  • Łatwa dostępność do wszystkich najważniejszych produktów i usług;
  • Rozbudowana infrastruktura;
  • Możliwość poruszania się pieszo;
  • Pełen dostęp do komunikacji miejskiej;
  • Ekonomiczność czasu;
  • Nowoczesne budynki i lokale użytkowe;
  • Najwyższy standard;
  • Większe bezpieczeństwo;
  • Wygoda

 

Oczywiście mieszkanie na obrzeżach też bywa atrakcyjne – wiele osób nie wyobraża sobie przebywania na co dzień w zatłoczonych uliczkach, będąc otoczonymi przez witryny sklepowe. To tak jak ze zwolennikami domów i mieszkań, racja leży po obu stronach. Pamiętajmy, że zakup nieruchomości wiąże się z ogromnym wydatkiem, dlatego należy dokładnie przeanalizować wady i zalety każdej alternatywy, aby móc podjąć optymalną decyzję.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *